maj 19 2016 Wybór naciągów i strojenie perkusji
Komentarze: 0

perkusja strojenieNie ulega wątpliwości, że strojenie perkusji nie należy do zadań łatwych, szczególnie, gdy bardzo zależy nam, aby dźwięk wydostający się z naszego instrumentu był idealny. Wydawać by się mogło, iż dla amatorskiego perkusisty nie ma większego znaczenie nastrojenie perkusji. Jednakże, muzycy bardzo często są perfekcjonistami, dlatego nawet, gdy grają zupełnie amatorsko, chcą tworzyć idealne dźwięki.

 

Odpowiednie naciągi do bębnów

Jedną z najważniejszych czynności, zanim rozpoczniemy strojenie perkusji, jest wybór naciągów, które najlepiej do nas pasują. Obecnie, gdy technika szybko się rozwija, w każdej dziedzinie życia mamy coraz więcej rzeczy do wyboru. Okazuje się, że nie inaczej jest w muzyce. Istnieje wiele rodzajów naciągów, każdy dostosowany do innej muzyki, do innych tonów, a także, lub być może przede wszystkim, do innej osobowości.

 

Muzyk lubiący ostre dźwięki, który nie żałuje siły uderzając w bębny, powinien zamontować naciągi dwuwarstwowe. Gwarantuje mu to, że nie ulegną one zniszczeniu. Jeśli natomiast muzykowi, który gra dajmy na to muzykę jazzową, bardziej zależy na niskich dźwiękach, powinien wybrać naciągi pojedyncze, ponieważ dają one w tym przypadku o wiele większe możliwości.

Do tej pory nie pojawił się jeszcze żaden komentarz. Ale Ty możesz to zmienić ;)

Dodaj nowy komentarz