maj 17 2016 Firma Gretsch
Komentarze: 0

GretschGitara Gretsch już kilkadziesiąt lat temu interesowała najbardziej znanych muzyków. Podobnie perkusja Gretsch używana była przez najwybitniejszych muzyków, takich jak chociażby Phil Collins, wieloletni członek grupy Genesis. Dziś nadal produkty firmy Gretsch są doceniane zarówno przez amatorów jak i przez profesjonalistów.

 

Jak to się zaczęło?

Nazwa firmy pochodzi od nazwiska jego założyciela, który początkowo prowadził niewielkich rozmiarów sklep muzyczny. Znany jedynie mieszkańcom Brooklynu sklepik z instrumentami szybko się rozrósł i dziś oferuje swoje produkty na całym świecie.

 

Początkowo, Gretsch sprzedawał przede wszystkim gitary. Po dzień dzisiejszy jest to flagowy produkt tej marki, jednakże oferta firmy znacząco się poszerzyła. Marka Gretsch przestała być kojarzona jedynie z gitarami już w 1927 roku, kiedy to wprowadziła do sprzedaży historyczną serię perkusji.

 

Użytkownicy instrumentów Gretsch

Wymienianie wszystkich użytkowników instrumentów nowojorskiej firmy zajęłoby zbyt dużo czasu, jednak bez wątpienia warto wspomnieć o kilku z nich. Dawniej gitar marki Gretsch używali między innymi John Lennon i Eric Clapton. Jeśli chodzi o perkusję Gretsch był to wspomniany już Phil Collins, a dziś między innymi zespół Green Day.

Do tej pory nie pojawił się jeszcze żaden komentarz. Ale Ty możesz to zmienić ;)

Dodaj nowy komentarz