maj 13 2016 Podstawowe akcesoria początkującego perkusisty...
Komentarze: 0

metronomPoczątek gry na każdym instrumencie wymaga stosownych przygotowań. W przypadku perkusji - niezbędnych będzie kilka urządzeń i akcesoriów, które sprawią, że pierwsze kroki na bębnach będą sprawiać czystą przyjemność.

 

Stołek

Może wydawać się błahostką, jednak istotnie wpływa na postawę i wygodę podczas gry. Stołek perkusisty powinien mieć regulowaną wysokość, stabilne 3 nóżki, okrągły kształt i niezbyt miękkie, lekko sprężynujące podłoże. Niektóre z nich posiadają również oparcie.

 

Metronom

Strażnik tempa i metrum przyda się przede wszystkim na początku, ale również w nauce zaawansowanych rytmów. Dostępne w sklepach metronomy wyposażone są w ciekawe funkcje, m. in. śledzenia rytmu, wybijania konkretnych wartości nutowych, a także ustawienia tzw. timera, który wyłącza urządzenie po konkretnym czasie.

 

Słuchawki

Gra na perkusji specyficznie odgradza instrumentalistę od reszty zespołu, dlatego niezbędne są słuchawki, umożliwiające słyszenie innych instrumentów, metronomu, podkładu itp. Dobre słuchawki powinny być przede wszystkim wygodne, stabilne i izolujące.

 

Pałki perkusyjne

Pałki to narzędzie, bez którego nie damy rady zagrać ani dźwięku. Przy wyborze kierujemy się przede wszystkim wygodą. W sklepach znajdziemy pałeczki drewniane lub wykonane z tworzyw sztucznych.

Do tej pory nie pojawił się jeszcze żaden komentarz. Ale Ty możesz to zmienić ;)

Dodaj nowy komentarz